Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2074573
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1233
2632
3865
2059826
41403
55399
2074573

Your IP: 3.236.253.192
Server Time: 2021-10-25 23:47:21
>
Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Dnia 15 czerwca 2018 roku do Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem przyjechali członkowie z Harcerskiego Klubu Ratowniczego RENIBUS. Ratownicy przeprowadzili warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla wszystkich uczniów szkoły wraz z przedszkolakami.

W bardzo ciekawy sposób przekazali wiedzę teoretyczną oraz nauczyli praktycznych umiejętności potrzebnych w udzielaniu pierwszej pomocy, np. przeprowadzenie sztucznego oddychania wraz z masażem serca. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w praktycznej części warsztatów, z zainteresowaniem słuchali wskazówek i rad ratowników oraz  mieli do nich wiele pytań.

Dziękujemy Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu RENIBUS. Szczególnie serdecznie chcemy podziękować Druhnie Magdalenie Tarczyńskiej-Klingier - opiekunce Harcerskiego Klubu Ratowniczego „RENIBUS” w Przasnyszu, Weronice Klinger oraz Mateuszowi Ścięgaj.

Gminny Konkurs Ortograficzny 2018

5 czerwca 2018r. uczniowie z terenu gminy Przasnysz wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym „Złote Pióro Wójta Gminy Przasnysz”, który tradycyjnie, od lat, organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Bogatem.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV – VI szkoły podstawowej oraz kl. VII i II – III gimnazjum.

Ortograficzne zmagania zakończyły się zwycięstwem następujących osób:

- w kat. klas IV – VI :

I miejsce – Julia Tańska – Szkoła Podstawowa w Mchowie

II miejsce – Zofia Ruszczyńska – Szkoła Podstawowa w Bogatem

III miejsce – Dominik Biraga – Szkoła Podstawowa w Bogatem

- w kat. klas VII, II – III gimnazjum :

I miejsce – Aneta Łada – Szkoła Podstawowa w Nowej Krępie

II miejsce – Julia Matusiak – Szkoła Podstawowa w Bogatem

III miejsce – Roksana Cesarska – Szkoła Podstawowa w Bogatem

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród przez organizatorów: Dyrektora Szkoły Podstawowej w Bogatem – Piotra Sekunę oraz polonistkę – Edytę Wilgę. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Zorganizowanie konkursu nie byłoby możliwe bez finansowego wsparcia ze strony Wójt Gminy Przasnysz – p. Grażyny Wróblewskiej.

Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na to, że w następnym roku w ich ślady pójdą następni miłośnicy języka polskiego.

Projekty gimnazjalne 12.06.2018

Projekty gimnazjalne 12.06.2018

                W roku szkolnym 2017/2018 nad projektami gimnazjalnymi pracowało 5 grup z klasy 3 gimnazjum.

                We wtorek  12 czerwca na 3 i 4 godzinie lekcyjnej zaprezentowali owoce swojej pracy.

                Pierwsza grupa przygotowała projekt pod kierunkiem p. Teresy Pszczółkowskiej pt. „Ostatni rycerze powiatu przasnyskiego”, przybliżający losy żołnierzy wyklętych.

                Informacje zawarte w projekcie dotyczyły:

·         losów i historii żołnierzy wyklętych w powiecie przasnyskim i okolicach

·         Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, losów Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”

·         Ruchu Oporu Armii Krajowej- oddziału „Trzynastki” dowodzącego przez Kazimierza Artyfikiewicza

·         Zecheusza Nowowiejskiego ps. „Jeż”

Druga grupa pod kierunkiem pani Grażyny Florysiak przedstawiła projekt pt. „Świat soli”. Przedstawili rolę soli w gospodarstwie domowym, medycynie, rolnictwie i budownictwie.

Trzecia grupa pracowała pod kierunkiem pani Agaty Wronowskiej. Temat projektu: „Architektura kościoła pw. Św. Anny w Bogatem”.

Kolejna prezentacja dotyczyła projektu z języka angielskiego. Uczniowie pracowali nad tematem: „Poznajemy Anglię i USA”, pod kierunkiem pani Barbary Wojciechowskiej. Dziewczęta zaprezentowały: rząd, zabytki, zwyczaje, tradycje obu krajów. Prezentowały Anglię i USA po angielsku, a na slajdach informacje były podane w języku polskim. Dziewczęta zaparzyły herbatę w stylu Anglików i zaprosiły do jej degustacji. Chłopcy mówili o pasjach sportowych Anglików i Amerykanów- piłce nożnej, koszykówce i baseballu, o pasjach i gwiazdach muzyki rozrywkowej.

Ostatnie grupa pod kierunkiem pani katechetki- pani Joanny Kulasińskiej przygotowała projekt pt. „Boży Maratończyk”.

Zaprezentowali życiorys św. Stanisława Kostki, wizje, myśli, refleksje i modlitwy świętego. Następnie poruszyli temat „Św. Stanisław Kostka Patron Polski”. Wspólnie pomodliliśmy się o dar mądrości. Grupa przygotowała też atrybuty Bożego Maratończyka i kostki do gry ze zdjęciami osób i miejsc związanych z patronem dzieci i młodzieży.

Święto mamy i taty 2018

Święto mamy i taty

 

7 czerwca w przedszkolu w Dobrzankowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mami i Taty.

Tego dnia dzieci zamieniły się rolami i stały się kwiatami. Każdy kwiatek składał życzenia i dziękował rodzicom za trud i wychowanie. Następnie dzieci zaprezentowały swoim rodzicom taniec z chustami do utworu „ Mrówki”. Po części artystycznej przedszkolaki zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy m.in. Boogie Woogie, Labado. Ostatnim zadaniem jakie czekało na rodziców było odnalezienie swojego portretu sugerując się krótkim opisem (odpowiedzi  dzieci na pytanie: mama /tata najczęściej..., mama/tata lubi..., mama/tata nie znosi...). Wszyscy uczestnicy uroczystości bardzo chętnie włączyli się do wspólnych zabaw, podczas których było bardzo wesoło. Na koniec rodzice otrzymali upominki od dzieci i udali się na poczęstunek.

Wycieczka do Krainy Westernu

Wycieczka do Krainy Westernu

Dnia 28.05.2018 r przedszkolaki z Dobrzankowa i Karwacza wyjechały do Krainy Westernu.

Na miejscu przywitał nas Indianin, który zaprosił dzieci do namiotu tipi. Przybliżył historię Indian oraz dawne zabawy. Przedszkolaki chętnie brały udział w sprawnościowych i zręcznościowych konkurencjach.

Atrakcje jakie czekały na dzieci to: strzelanie z łuku i wiatrówki, jazda konno, płukanie złota w kopalni, zwiedzanie mini zoo, zjeżdżalnia linowa oraz karuzela, plac zabaw i przejazd ciuchcią. Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki zakupił sobie westernową pamiątkę.

Po aktywnym dniu przedszkolaki wróciły do domu zmęczone lecz z uśmiechami na twarzach.

 • Latest images
   
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
   

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.