Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2074559
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1219
2632
3851
2059826
41389
55399
2074559

Your IP: 3.236.253.192
Server Time: 2021-10-25 23:40:52
>
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 zaszły zmiany w tradycji szkoły związanym z tym dniem. Msza Święta inaugurująca rozpoczęcie roku odbyła się w kościele a nie w szkole, jak było dotychczas. Po mszy rodzice wraz z dziećmi dotarli do szkoły. O godzinie 9.30 wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn szkoły i rok szkolny 2018/2019 możemy uważać za rozpoczęty. Dyrektor szkoły, pan Piotr Sekuna przywitał wszystkich zebranych. W swoim przemówieniu nawiązał do słów ks. proboszcza Cezarego Olzackiego, który podczas kazania mówił ,,…że bardzo ważne są marzenia. Człowiek, który nie potrafi marzyć jest jak czara pusty …’’. Dyrektor szkoły życzył zebranym realizacji marzeń my mamy bardzo przyziemne marzenia. Moim i naszym – Rady Pedagogicznej marzeniem jest przeżycie tego roku szkolnego szczęśliwie, radośnie i bezpiecznie.

Następnie pan Piotr Sekuna przywitał Radę Pedagogiczną i pracowników szkoły i życzył zapału do pracy. W szczególny sposób powitał panią Halinę Sokołowską, która będzie uczyć geografii i panią Katarzynę Kamińską – nauczycielkę języka niemieckiego. Ze spraw organizacyjnych dyrektor szkoły poinformował rodziców o :

- Ubezpieczeniu grupowym od następstw nieszczęśliwych wypadków ;

- Dowozie uczniów do szkoły ;

- Stypendiach i związaną z nimi dokumentacją.

Sztandar szkoły wyprowadzono a uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

No pictures in gallery
Ogłoszenie

Ogłoszenie

                Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem odbędzie się 3 września 2018 roku na sali gimnastycznej o godz. 9:30.

Konkurs Języków Obcych 2018

Dnia 29.05.2018 odbył się Szkolny Konkurs Języków Obcych 2017/2018. Cieszył się dużą popularnością i wzięło w nim udział  44 uczniów. Wymagany zakres wiedzy dotyczył głównych sprawności i kompetencji językowych oraz treści kulturoznawczych krajów anglojęzycznych i Niemiec. Udział w konkursie był wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich wiadomości, pokazania się na forum szkoły, zdobycia większej biegłości językowej, jak i poszerzenia wiedzy z zakresu zagadnień kulturoznawczych. Był to również świetny sposób na promowanie nauki języków w ciekawy sposób, motywujący do zdobywania wiedzy również na własną rękę. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło w dniu zakończenia roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Wyniki Szkolnego Konkursu Języków Obcych 2017/2018:

Język niemiecki

3 miejsce – Klaudia Rutkowska kl. 7

2 miejsce ex aequo: Ewa Gach kl. 7 oraz Olga Olencka kl. 7

1 miejsce – Roksana Alicja Cesarska kl. 2gim

 

Język angielski

Klasy 1 – 3

3 miejsce – Szymon Matusiak kl. 2

2 miejsce ex aequo: Anna Krępska kl. 1 oraz Ewelina Olszewska kl. 1

1 miejsce – Kacper Jędrzejak kl. 3

 

Klasy 4 – 5

3 miejsce ex aequo – Krzysztof Miksiński kl. 4b, Zuzanna Bednarska kl. 4a oraz Bartosz Kroszkiewicz kl. 4a

2 miejsce – Oskar Wieczorek kl. 4b

1 miejsce – Michalina Sekuna kl. 4a

 

Klasy 6 – 2gim

3 miejsce – Julia Bednarska kl. 2 gim

2 miejsce ex aequo – Paulina Ślaska kl. 7 oraz Natalia Zagroba kl. 2 gim

1 miejsce – Mikołaj Szmalc kl. 6

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły: Ewa Kalinowska (język niemiecki), Magdalena Krępska (język angielski) oraz Barbara Wojciechowska (język angielski).

Pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie naszym sponsorom:

Wydawnictwo Oxford University Press

Wydawnictwo Pearson

Wydawnictwo Macmillan

InterClass Szkoła Językowa

Montana ST Paweł Tworkowski

Księgarnia Edukacyjno-Językowa Polanglo

Wycieczka do Przasnysza 10.06.2018

Wycieczka do Przasnysza 10.06.2018

W dniu 14 czerwca uczniowie klas IVA, IVB, V i VI udali się na wycieczkę do Przasnysza. W programie były wizyty w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej, w Muzeum Historycznym oraz wizyta w 2 Ośrodku Radioelektronicznym Wojska Polskiego.

Motywem przewodnim zajęć w Bibliotece były nowe technologie, czyli programowanie robotów Photon. Przebiegały one w atmosferze świetnej zabawy i zdrowej rywalizacji podczas wyścigu robotów. Uczniowie mieli za zadanie między inni zaprogramowanie drogi robota, tak aby przejechały wyznaczoną trasę. Mnóstwo emocji było podczas gry Cody-Robby, która pokazała, że programować możemy nie tylko roboty. Zajęcia tego typu udowadniają dzieciom, że biblioteka to również miejsce świetnej zabawy, oprócz zbiorów ciekawych książek.

W Muzeum Historycznym uczniowie zapoznali się z wystawami „Jaćwingowie Zapomniani Wojownicy” i „Wielka Wojna w Przasnyszu – 100 letnia rocznica wybuchu I wojny światowej 1914-2014”. Punktem głównym wizyty była ekspozycja stała „Złoty wiek Przasnysza”, która wzbudziła największe zainteresowanie uczniów. Wystawa jest bardzo ciekawą formą lekcji historii poprzez wykorzystanie multimedialnych technik ekspozycyjnych, takich jak: projekcje, gry, aplikacje edukacyjne, ekrany dotykowe oraz emitery zapachu. Dodatkowo, aby przenieść się w dawne czasy, jest ona wyposażona w efekty dźwiękowe. W tak atrakcyjnej formie, zarówno starsze dzieci z klasy VI, jak i młodsze z IV, zagłębiały wiedzę na temat miasta Przasnysz.

Głównym punktem wycieczki było uczestnictwo w uroczystych obchodach Święta 2 Przasnyskiego Ośrodka Radioelektrycznego w 15 rocznicę wręczenia sztandaru przez społeczeństwo miasta i powiatu przasnyskiego. Po uroczystym apelu, złożeniu życzeń i wręczeniu kwiatów, także przez naszą delegację uczniów, odbyła się uroczysta defilada wojsk przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Dużo emocji wzbudziły pokazy walki wręcz, pokaz elementów ochrony VIP-ów oraz pokaz dynamicznych działań bojowych żołnierzy. Następnie zostaliśmy zaproszeni na Dzień Otwarty Koszar. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć sprzęt wojskowy, spróbować swoich sił w wielu sprawnościach żołnierskich taki jak rzut granatem do celu, skosztować prawdziwej wojskowej grochówki, posłuchać muzyki w wykonaniu zespołu „Przasnyscy Orelowcy”, obejrzeć pokazy grup  tanecznych będących pod opieką Pani Bandurskiej, a także przybrać barwy wojenne, co widoczne jest na zdjęciach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem na uroczystość!

Organizatorem wycieczki była p. Teresa Pszczólkowska.

Śniadanie z klasą

Śniadanie z klasą

W roku szkolnym 2017/2018 klasa IVa brała udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym „Śniadanie z klasą”. Raz w tygodniu spotykaliśmy się na wspólnym zdrowym drugim śniadaniu. Projekt ten miał na celu nie tylko promowanie zdrowego odżywania się, współpracy w grupie, utrzymania higieny osobistej przy przyrządzaniu posiłków, efektywnej pracy w grupie, czy propagowanie samodzielności, ale również był znakomitą okazją do integracji klasy.

W ciągu roku mieliśmy okazję przygotować i zjeść różnorodne śniadania: musli z jogurtem naturalnym, płatki zbożowe z mlekiem, jajecznicę, urozmaicone kanapki, koktajle owocowe czy zdrowe zapiekanki.

Na początku projektu przygotowanie śniadania zajmowało nam dwie przerwy, pod jego koniec już tylko pół. Świadczy to o zdobyciu przez uczniów dużej samodzielności jak i umiejętności kulinarnych.

„Śniadanie z klasą” zakończone zostało quizem wiedzy o zdrowym odżywianiu się oraz warsztatami kulinarnymi. Na spotkanie zaprosiliśmy rodziców i wspólnie stworzyliśmy kreatywne dania z owoców i warzyw. Pod koniec warsztatów zostały one ze smakiem skonsumowane przez uczestników.

 • Latest images
   
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
   

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.