Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2074598
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1258
2632
3890
2059826
41428
55399
2074598

Your IP: 3.236.253.192
Server Time: 2021-10-25 23:58:23
>
WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI

WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI

26września 2018 r w Oddziale i Punkcie Przedszkolnym w Dobrzankowie gościła pani pielęgniarka. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała przedszkolakom na czym polega praca pielęgniarki, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie.

WIZYTA POLICJI 2018

WIZYTA POLICJI

We wtorek 18 września 2018 r w Punkcie i Oddziale Przedszkolnym w Dobrzankowie odbyło się spotkanie z policją. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomymi. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest zapinanie pasów  bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

Wspólne zdjęcie oraz niespodzianka przyniesiona przez panów policjantów dla każdego dziecka było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty. Dziękujemy za odwiedziny w naszym przedszkolu.

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA” 2018

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Przedszkolaki z przedszkola w Dobrzankowie 14 września 2018 r włączyły się do akcji „Sprzątanie Świata”.

Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainteresowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci.

Dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać szanować naszą przyrodę.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2018

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

W roku 2018 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (sobotę), w naszej szkole obchodziliśmy 28 września.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W ramach akcji „ Starszy czyta młodszemu” uczniowie klasy III gimnazjum czytali przedszkolakom i uczniom klas I-III. W salach ożyły „ Psotki i śmieszki”, perypetie Szewczyka Dratewki i przygody Dwóch Dorotek.

W ramach współpracy z  Gminną Biblioteką im. J. Narzymskiego w Bogatem  odwiedziły nas panie bibliotekarki i  włączyły się do świętowania. Czytały uczniom klas I-VIII lektury szkolne,  które będą omawiane na lekcjach języka polskiego.

Bardzo dziękujemy za  owocną współpracę i uatrakcyjnienie świętowania.

Do aktywnego obchodu święta włącza się również opiekunka świetlicy szkolnej. Po skończonych zajęciach uczniowie mieli możliwość wysłuchania przygód Misia, bohatera książki Janiny Porazińskiej pt. "Pamiętnik czarnego noska".

NARODOWE CZYTANIE 2018

NARODOWE CZYTANIE 2018

,,Narodowe Czytanie" to akcja zainicjowana w 2012 roku, mająca popularyzować znajomość literatury narodowej. Podczas siódmej edycji uczniowie Zespołu Szkół w Bogatem mieli okazję wysłuchać fragmentów ,,Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego czytanych przez nauczycieli, członków Klubu Seniora oraz pracowników naszej biblioteki.

Akcji towarzyszyła wystawa okolicznościowa oraz prezentacja multimedialna na temat życia i twórczości pisarza.

  • Latest images
     
    Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
    Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
    Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
     

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.