Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2074583
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1243
2632
3875
2059826
41413
55399
2074583

Your IP: 3.236.253.192
Server Time: 2021-10-25 23:51:16
>
Dzień Edukacji Narodowej 2018

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 12.10 w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  Z tej okazji uczniowie, aby podziękować Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły przygotowali niespodziankę. Oprócz pięknie wykonanych okolicznościowych  piosenek, upominków w postaci portretów wykonanych przez najmłodszych oraz kartek z życzeniami przygotowanych przez starszych uczniów, wszyscy mogli zapoznać się z wyjątkową prezentacją multimedialną. Do Szkoły przybyli trzej odkrywcy. Wyświetlili prezentację zatytułowaną „Wyniki badań Homo Sapiens Scholaris w Szkole Podstawowej w Bogatem”. Zawierała informacje podane w ankietach przez przedstawicieli gatunku – osoby pracujące w Oświacie, oraz ich zdjęcia z dzieciństwa. Dodatkowo odkrywcy przekazali spostrzeżenia społeczności uczniowskiej dotyczące prezentowanych osób. Każdy przedstawiony Homo Sapiens Scholaris otrzymał gromkie brawa za trud włożony w swoją pracę. Było również dużo śmiechu, związanego głównie ze zdjęciami z dzieciństwa, oraz zabawnymi anegdotami zgromadzonymi przez uczniów.

Całość zakończyły serdeczne podziękowania za ciężką pracę, przekazywaną wiedzę, za trud włożony w kształcenie serc i umysłów wszystkich uczniów oraz chóralne zaśpiewanie "Sto Lat".

Dzień Papieski 2018

Dzień Papieski 2018

14 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogatem w kościele parafialnym uczcili XVIII Dzień Papieski. „Promieniowanie ojcostwa” to hasło tegorocznego dnia. Temat ojcostwa przewijał się w rozważaniach papieża.  Ukazywał Boga jako kochającego Ojca, zachęcał wszystkich, by czerpiąc z Bożej miłości umieli dawać ją innym – wspominali uczniowie. Św. Jan Paweł II sam stawał się ojcem, nauczycielem, przewodnikiem dla wielu. W programie nie zabrakło również piosenek: „Barka”, „Abba Ojcze”, które wykonała schola pod kierunkiem pana organisty.    

Jesienne zabawy w Dobrzankowie

Jesienne zabawy w Dobrzankowie

 

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z Oddziału i Punktu Przedszkolnego w Dobrzankowie.

19 września główną atrakcją podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka"  było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki. Poza tym przedszkolaki zapoznały się z ,,Bajką o Ziemniaku'', z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy.

 Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci , brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Na zakończenie dzieci degustowały pyszne ziemniaczki z ogniska.

27 września w Dobrzankowie odbyło się uroczyste pożegnanie lata i powitanie jesieni.   Pani Jesień zostawiła dzieciom list z zadaniami do wykonania oraz dary z sadu, ogrodu i lasu, które służyły pomocą  w rozwiązywaniu jesiennych zagadek. Przedszkolaki utrwaliły sobie wiadomości na temat jesieni, prezentowały piosenki, tańczyły przy jesiennej muzyce Vivaldiego oraz brały udział w jesiennych zawodach. Po wspólnych rywalizacjach dzieci zasiadły do owocowego poczęstunku. Na zakończenie przedszkolaki z uśmiechem na twarzach biegały, łapiąc ogromne bańki mydlane.

Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji z dziećmi z Oddziału Przedszkolnego w Karwaczu.

Wycieczka do Sejmu i Senatu
Wycieczka do Sejmu i Senatu 1 października uczniowie klasy 5b, 7 oraz 8 sp. odwiedzili sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Po zarejestrowaniu grupy i przejściu przez biuro przepustek przewodniczka sejmowa zaprezentowała makietę i omówiła kompleks budynków tworzący zespół sejmowy. Następnie udaliśmy się na galerię dla prasy i gości sali parlamentarnej. Spotkanie w Sali plenarnej miało charakter lekcji Wos-u. Przewodniczka opowiedziała historię budowy sali, zwróciła uwagę na elementy architektoniczne. Zaprezentowała miejsca, które zajmują poszczególne stowarzyszenia polityczne i wyjaśnienia na czym polega proces ustawodawczy. Po wizycie w Sejmnie mieliśmy czas na rozrywkę. Odwiedziliśmy obiekt sportowy – Stacja Grawitacja. Park trampolin to 1800m wypełnione ogromną liczbą trampolin wraz z poduszką powietrzną. Na ściance wspinaczkowej uczniowie zaliczali liczne drogi z przeszkodami. Zajęcia bardzo atrakcyjne i wszechstronne pod kątem motoryki sprawiły ćwiczącym ogromną frajdę i sporą dawkę ruchu. Ostatnim punktem wycieczki była projekcja filmu pod tytułem ,,Dywizja 303”, przed przeczytaniem lektury Arkadiego Fillera pod tym samym tytułem. W wycieczce do Warszawy wzięło udział 49 uczniów a opiekę nad nimi sprawowały wychowawczynie pani Agata Wronowska (kierowniczka wycieczki), pani Agnieszka Jeznach i pani Teresa Pszczółkowska.
Atrakcyjny wrzesień w Punkcie i Oddziale Przedszkolnym w Bogatem

Atrakcyjny wrzesień w Punkcie i Oddziale Przedszkolnym w Bogatem

 

                Dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego już w połowie września udały się wraz z rodzicami na spotkanie integracyjne, które odbyło się na placu wiejskim w Lisiogórze. Dzień pieczonego ziemniaka - symbolicznie dzieci zebrały ziemniaki, następnie upiekły je w ognisku. Było pieczenie kiełbasek i wspólny poczęstunek. Wszyscy brali udział w zabawach i grach ruchowych.                                                                                                                                                 

 

                Kolejnym wspólnym wyjazdem były odwiedziny w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem, gdzie czekał Pan Jakub z samodzielnie wykonanym urządzeniem do odzyskania papieru tzw. papieru czerpanego. Dzieci chętnie ćwiczyły wykonywanie papieru, co bardzo im się podobało. Dzieci starsze na własnoręcznie wykonanych arkuszach wykonywały laurki dla rodziców z dostępnych materiałów przyrodniczych. Po warsztatach w czytelni Biblioteki przedstawiciele Klubu Seniora w Bogatem przeczytali dzieciom bajki.                                                        

 

Dużym przeżyciem dla dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego było spotkanie z Paniami policjantkami z KPP w Przasnyszu. Przypominaliśmy sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, ważne znaki drogowe i numery alarmowe. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa.                                                                                                                                                

 

Ważnym dla przedszkolaków był Dzień Głośnego Czytania. Koledzy ze starszych klas przeczytali i omówili z dziećmi bajkę ,,Szewczyk Dratewka”. Dzieci uważnie słuchały i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.                                                                                                                                                      

 

Dużo atrakcji czekało najmłodszych 20 września. W tym dniu obydwie grupy przedszkolne obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były gry, zabawy, konkursy, dyplomy oraz słodki poczęstunek.                                                                                                                                                              

 

Dzięki współpracy z GBP w Bogatem, dzieci z obydwu grup przedszkolnych  wzięły udział w Konkursie ekologicznym: ,,Eko rzeźba” i ,, Eko moda”, w którym zajęliśmy pierwsze miejsca. Dzieci otrzymały nagrody i bardzo dobrze bawiły się podczas festynu w Mchowie.                                                                                       

 

Pod koniec września w obydwu grupach przedszkolnych obchodzono Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewały sto lat i wręczyły skromne prezenty. Rodzice poczęstowali dzieci własnoręcznie przygotowanym tortem. Było miło i wesoło.                                   

 

Na początku października dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bogatem  wraz z rodzicami odwiedziły Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zobaczyły różne doświadczenia, które dostarczyły dużo radości. Najciekawsza dla nich była wystawa z wodą. Wszyscy fajnie się bawili.

 

                Wszystkie atrakcje organizowane były z bardzo dużym zaangażowaniem rodziców, którzy otwarci są na propozycje pań wychowawczyń i bardzo wspierają działania placówki.

 • Latest images
   
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
   

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.