Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2074626
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
26
1260
3918
2059826
41456
55399
2074626

Your IP: 3.236.253.192
Server Time: 2021-10-26 00:12:26
>
Przedszkolaki w Punkcie Pocztowym

9 października 2018 r przedszkolaki z Dobrzankowa wybrały się do Punktu Pocztowego w Dobrzankowie. Dzięki tej wycieczce dzieci dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki. Dowiedziały się także jaka jest droga listu od nadawcy do adresata. Na zakończenie dzieci wysłały dwie kartki pocztowe do innych przedszkoli.

Dziękujemy pani Szamborskiej za miłe przyjęcie  i poczęstunek.

Biwak w szkole

Biwak w szkole

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w piątek 9.11.2018 roku, zorganizowaliśmy biwak w naszej Szkole. Wzięło w nim udział 85 uczniów z klas IV, VA, VB, VI, VII, VIII i IIIg.  Zbiórka miała miejsce o godzinie 20:00. Wszyscy przybyli odpowiednio przygotowani i wyposażeni między innymi w śpiwory, materace oraz wyśmienite humory. Biwak miał na celu integrację zespołów klasowych, jak i całej biorącej w nim udział społeczności uczniowskiej.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – straszą i młodszą. W czasie trwania biwaku na holu wyświetlane były filmy, uczniowie rozgrywali zawody sportowe w sali gimnastycznej, spędzali wspólnie czas na zabawach i rozmowach. Nie obyło się bez pizzy, popcornu oraz innych przekąsek. Przed północą miejsce miała spontaniczna dyskoteka.  

Grupie młodszej (klasy IV, VA, VB oraz VI) energii starczyło do godziny 1:00 nad ranem. Grupie starszej (klasy VII, VIII, IIIG) do godziny 4:00! Dzięki Miłoszowi z IIIg oraz jego budzikowi na nogach byliśmy już o 6:00 :D

Uczniowie, którzy byli w stanie zwalczyć w sobie porannego zombie, przygotowali śniadanie dla wszystkich uczestników biwaku.

O 8:00 rano, pomimo zmęczenia i braku snu, z uśmiechami na twarzach oraz w świetnych humorach wróciliśmy do domów. Biwak okazał się sukcesem.

Samorząd Uczniowski pragnie podziękować Paniom Krystynie Sawickiej, Ewie Pawlik, Marzenie Karwackiej, Grażynie Florysiak, Teresie Pszczółkowskiej oraz Barbarze Wojciechowskiej za bycie opiekunami w czasie biwaku. Opiekunem ze strony rodziców była Pani Marta Majkowska – serdecznie dziękujemy!  

Certyfikat szkoły promującej czytelnictwo Chotomania

Certyfikat szkoły promującej czytelnictwo Chotomania

                25 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Uczestniczyli w nim wszyscy czytelnicy począwszy od tych małych a skończywszy na nieco większych, młodych i nieco starszych. Gośćmi honorowymi byli: dyrektor szkoły pan Piotr Sekuna, kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu  - pani Ewa Żbikowska, z Gminnej Biblioteki Publicznej im. J. Narzymskiego w Bogatem – Pani Katarzyna Bojarska – Jeż i Agnieszka Sadowska.

                Podsumowaliśmy działania biblioteki szkolnej dotyczące rozwoju czytelnictwa u uczniów. Namacalnym dowodem był pokaz multimedialny.

                Następnie przenieśliśmy się do studia telewizyjnego „Studio Bogate”, gdzie dziennikarki gościły panią Ewę Chotomską – pisarkę utworów dla najmłodszych. Usłyszeliśmy piosenki  „Hej, hej, dobry dzień”, „Kundel Bury” oraz „Mały piesek”. Zaproszeni goście zaprezentowali wiersze, a wywiad prowadzony z p. Wandą Chotomską przybliżył zebranym postać autorki.

                Na zakończenie spotkania rozstrzygnięto konkursy plastyczne organizowane przez naszą bibliotekę „Niepodległość, cóż znaczą te słowa”, „Postacie z książek”.

                Pani kierownik Ewa Żbikowska wręczyła na ręce dyrektora szkoły „Certyfikat Szkoły promującej czytelnictwo”.

                Za dobrą współpracę i wyróżnienie bardzo dziękujemy!

"Jak rozwinąć skrzydła mojego dziecka?"...

"Jak rozwinąć skrzydła mojego dziecka?"...

 

"Jak rozwinąć skrzydła mojego dziecka?" - na to ważne pytanie szukałyśmy odpowiedzi podczas warsztatów dla rodziców uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Bogatem. Uczestnicy zastanawiali się nad swoimi zachowaniami i słowami, dzięki którym ich dzieci stają się bardziej pewne siebie, otwarte, chętne do pomocy innym, wrażliwe. Z drugiej strony mówiliśmy o zachowaniach i zwrotach, które powodują, że dzieci będą w przyszłości miały podcięte skrzydła - będą zamknięte w sobie, wystraszone, nieufne. Rozmawialiśmy o sposobach spędzania czasu wolnego z dziećmi oraz o roli czytania. Dziękujemy za zaproszenie pani Agacie Wronowskiej, nauczycielowi bibliotekarzowi oraz panu Piotrowi Sekunie, dyrektorowi szkoły.

Niesiemy pomoc zwierzętom w schronisku

Niesiemy pomoc zwierzętom w schronisku

W połowie października dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego w Bogatem odwiedziły schronisko "Przystanek na cztery łapy" w Makowie Mazowieckim. Przekazaliśmy mnóstwo zebranej karmy podczas Akcji "Pełna miska dla schroniska". Dzieci już po raz trzeci miały okazję pomóc bezdomnym zwierzętom. Akcja ma na celu uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za okazane serce i pomoc w zbiórce karmy. Podczas wyjazdu przedszkolaki udali się do Kina na film "Hotel Transylwania".

 • Latest images
   
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
   

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.