Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2074610
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
10
1260
3902
2059826
41440
55399
2074610

Your IP: 3.236.253.192
Server Time: 2021-10-26 00:05:27
>
Listopad w Przedszkolu- Dobrzankowo

Listopad w Przedszkolu-  Dobrzankowo

 

Święto Niepodległości

8 listopada przedszkolna społeczność zebrała się na uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Dzieci wykonały na ten dzień kotyliony w barwach narodowych. Podczas występu recytowały wiersze patriotyczne, opowiadające o historii Polski oraz namawiające do dostrzegania piękna Ojczyzny. Zaśpiewały m.in. „ Przybyli Ułani” oraz zatańczyli Krakowiaka i Trojaka. Wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali hymn Polski, „ Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich zaangażowanie i przygotowanie nagrodzone zostało gromkimi brawami.

Następnie ten wyjątkowy dzień umiliła swoim występem lokalna wokalistka Milena Mocek, która pięknie zaśpiewała „ Białą różę” oraz jeden utworów z własnego repertuaru. Duże zaskoczenie  wywołała wizyta gościa specjalnego- żołnierza 2.Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu st. sierż. Piotra Rosłon, który w ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom pracę żołnierza. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali zdjęcia i słuchali opowieści o ćwiczeniach na poligonie. Na koniec uroczystości każdy degustował pyszny biało- czerwony tort upieczony przez jedną z mam.

Dzień Niepodległości stał się w bardzo radosnym dniem w przedszkolu w Dobrzankowie i z pewnością zapadnie w pamięci „ Małych przedszkolaków”.

 

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny

Z okazji Święta Niepodległości nauczycielka Oddziału Przedszkolnego- Marta Kucharczyk zorganizowała konkurs plastyczny dla wszystkich grup przedszkolnych pt. „ Kto Ty jesteś? Polak mały”. Spośród wszystkich prac wyłoniono 5 najciekawszych i najładniejszych. Wygrały prace: Miłosza Karwackiego, Błażeja Bladosz, Emilii Lewandowskiej, Zofii Bojarskiej oraz Julity Małowidzkiej. Wykonawców nagrodzono upominkami, zaś pozostali otrzymali patriotyczne dyplomy.

Wizyta logopedy i psychologa z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej

14 listopada starszaki odwiedziła p. logopeda Sylwia Kwiatek, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia muzyczno- ruchowe, ćwiczące pamięć i słuch.

21 listopada odbyło się spotkanie rodziców z psychologiem Anną Brzostek na temat „Rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci”.

Święto Pluszowego Misia

22 listopada przedszkolaki z Dobrzankowa i Karwacza uczestniczyły w Dniu Misia zorganizowanym w bibliotece w Dobrzankowie przez p. bibliotekarkę Agnieszkę Sadowską.

W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań o misiach; wszyscy przypomnieli sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol. Przedszkolaki, uczestniczyły w zabawach dydaktyczno-ruchowych, tanecznych, z radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Atrakcją było stworzenie misia techniką origami. Na zakończenie  „czekały” na każdego misiowe ciasteczka- Lubisie. Spotkanie było kolejną okazją do integracji dzieci z  trzech grup przedszkolnych.

Wyjazd do Przasnysza

27 listopada przedszkolaki z Dobrzankowa odwiedziły piekarnię „ Klemantynka” ,aby  poznać zawód piekarza oraz by uzyskać odpowiedzi na szereg pytań dotyczących realizowanego projektu „ Chleb”.

 „Jak powstaje chleb?” – na to pytanie  przedszkolaki już doskonale znają odpowiedź. W piekarni dzieci zostały w ciekawy i praktyczny sposób zapoznane z procesem wypieku pieczywa. Poznały różne urządzenia w niej wykorzystywane, a także miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy piekarza i cukiernika. Na zakończenie pobytu wszyscy zostali poczęstowani świeżutkimi pączkami.

Po zwiedzaniu piekarni dzieci udały się na spektakl teatralny w MDK w Przasnyszu pt. „ Szewc Kopytko i kaczor Kwak”.

 

Andrzejki

30 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki.  Dzień ten był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, kolorowych baloników z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem.

Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu i fabryki rowerów Kross

Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu i fabryki rowerów Kross

W dniu 27 listopada 2018 roku klasy VA i VB udały się na wycieczkę do Przasnysza. Wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach „W skarbcu słów - jak zmienia się nasz język”. Uczniowie poznali słowa, które na przestrzeni wieków i lat zmieniły swoje znaczenie, albo wyszły z użycia. Wspólnie zastanawialiśmy się również nad współczesną definicją słowa FAJNY. Następnie w fabryce rowerów KROSS w ramach zajęć dotyczących doradztwa zawodowego mieliśmy możliwość zapoznania się z różnymi zawodami, oraz etapami i procesami związanymi z produkcją rowerów. Zostaliśmy oprowadzeni po zakładzie, niektórzy mogli nawet spróbować swoich sił przy stanowisku montowania szprych w kołach. W sklepie firmowym zapoznaliśmy się z bogata ofertą rowerów KROSS. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w barze Smakosz.

Andrzejki 2018

Andrzejki

Dnia 27 listopada 2017 roku Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Bogatem zorganizował szkolne Andrzejki. W odpowiednio przygotowanej sali wróżb wiedźmy i wróżbici  tradycyjnie odkrywali karty przyszłości przed uczniami. Sala wróżb dla niektórych uczniów okazała się dość mocnym przeżyciem. Na szczęście mogli ochłonąć w szkolnej kawiarence zorganizowanej przez p. Kulasińską oraz uczennice z Sekcji Gospodarczej SU z klasy VI. Można również było zrobić sobie okolicznościowe tatuaże. Wyjątkowy nastrój towarzyszył nam również na Andrzejkowej dyskotece. Wszyscy uczniowie bawili się  wyśmienicie. Efektem tego były bolące nogi w piątek.

Zwycięstwo w Konkursie Ekologicznym „Bądź świadomy – walcz ze smogiem”

Zwycięstwo w Konkursie Ekologicznym „Bądź świadomy – walcz ze smogiem”

4 grudnia w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyła się Gala Finałowa XVI edycji Konkursu Ekologicznego „Bądź świadomy – walcz ze smogiem” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.

                W konkursie wzięło udział 430 szkół, nadesłano ponad 1300 prac w trzech kategoriach: plakat ekologiczny, komiks i wiersz.

                Uczennica Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem Dominika Krupińska zajęła I miejsce w kategorii komiks. Wraz z opiekunką – nauczycielką plastyki p. Agatą Wronowską i rodzicami uczestniczyła w uroczystości ogłoszenia i wrę 1) czenia nagród.

                Gratulujemy Dominice sukcesu na skalę województwa.

26 października - Przedszkolaki na wycieczce w Przasnyszu

26 października przedszkolaki z Punktu i Oddziału Przedszkolnego w Dobrzankowie oraz Oddziału Przedszkolnego w Karwaczu  pojechały do Przasnysza.

W pierwszej kolejności obejrzały spektakl teatralny w Miejskim Domu Kultury pt.” Dorotka w tęczy”. Następnie udały się do Muzeum Historycznego by obejrzeć wystawę „Złoty wiek Przasnysza”  -wystawa była ciekawą  lekcją historii dotyczącą naszego regionu. Przedszkolaki korzystały  z  multimedialnych technik ekspozycji, takich jak: gry, aplikacje edukacyjne i ekrany dotykowe. Ostatnim punktem atrakcji dla przedszkolaków było zwiedzanie wystawy „ Fabryki Światła”.  Prezentacja sztuki ze światła i świetlistej inspiracji bardzo dzieci zafascynowała.

 • Latest images
   
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
   

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.