Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2074635
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
35
1260
3927
2059826
41465
55399
2074635

Your IP: 3.236.253.192
Server Time: 2021-10-26 00:16:53
>
No pictures in gallery
Wyjazd Mikołajkowy

Wyjazd Mikołajkowy

7.12.2018r. z okazji Mikołajek przedszkolaki z Dobrzankowa i Karwacza wzięły udział w wyjeździe do Makowa Mazowieckiego. Na początku dzieci obejrzały komedie animowaną pt:” Miśków 2 –óch w Nowym Jorku” w kinie Mazowsze. Po zakończonym seansie przedszkolaki udały się do pizzerii Santorini. Wszystkim pizze bardzo smakowały.

Wycieczka była bardzo udana, dlatego wszyscy wrócili w doskonałych humorach.

Dzień Języków Obcych 2019

W piątek 11.01 w Szkole Podstawowej w Bogatem odbył się Dzień Języków Obcych wraz z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Świętowanie rozpoczęliśmy od przygotowania potraw i stoisk na Konkurs na Najlepszą Potrawę Zagraniczną. Udział wzięły w wszystkie klasy, oddział przedszkolny oraz punkt przedszkolny. Były dania na zimno, jak i na gorąco, przekąski, sałatki, oraz desery.

W trakcie Dnia Języków Obcych Pani Wronowska podsumowała projekt „100 Dobrych Uczynków na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.  Przy pomocy Pani Wicedyrektor Krystyny Sawickiej oraz Pani Ewy Pawlik odczytywaliśmy i odliczaliśmy dobre uczynki wrzucane przez uczniów naszej Szkoły w pierwszym semestrze, do specjalnie przygotowanych skrzyneczek. Okazało się, że daliśmy radę i przekroczyliśmy wyznaczony cel: 100 dobrych uczynków! Podsumowanie uświetniły występy laureatów konkursu na piosenkę o tematyce niepodległościowej. Były to: Maja Biraga, Julia Chachulska, Sylwia Majkowska i Amelia Biraga, Zofia Ruszczyńska i Joanna Kulpanowska oraz Alicja Rozkosz.

Po podsumowaniu projektu nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów w Konkursie na Najlepszą Potrawę Zagraniczną. Jury miało duże problemy z wybraniem zwycięskich potraw.

I miejsce zajęła klasa VA i ich kurczak po meksykańsku z ryżem,

II miejsce zajęła klasa II z pyszną potrawą grecką,

III miejsce klasa IV z amerykańskimi hamburgerami.

Były też trzy wyróżnienia:

dla klasy I za francuskie eklerki,

dla klasy III za włoskie tiramisu,

oraz wspólnie wykonanej przez Maluszki i Przedszkolaków włoskiej pizzy.

Następnie w imieniu Pani Magdaleny Krępskiej wręczono nagrody i dyplomy za udział w Konkursie na Słowniczek Obrazkowy Animals dla klas I-III.

I miejsce zajęła Olga Rumińska,

II miejsce zajął Bartosz Sekuna,

III miejsce zajęła Alicja Kroszkiewicz.

Dodatkowo wyróżnieni zostali Alicja Celmer oraz Filip Wartacz.

Tą część obchodów zakończyło podsumowanie Konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Udział wzięło w nim 55 uczniów, a kartki sprzedawane były na kiermaszu świątecznym. Wszystkie zyski przeznaczone zostały na cele charytatywne.

Punkt Przedszkolny i Oddział Przedszkolny:

I miejsce zajęła Amelia Pszczółkowska

II miejsce zajął Sebastian Klik

III miejsce zajęła Olga Wenda

Klasy I-III:

I miejsce zajęła Olga Lekowska

II miejsce zajęła Zofia Wieczorek

III miejsce zajęła Alicja Kroszkiewicz

Klasy IV-VI:

I miejsce zajęła Nela Pawłowska

II miejsce zajęła Amelia Biraga

III miejsce zajęła Alicja Świderska

Klasy VII-IIIg:

I miejsce ex aequo zajęły Karolina Świderska oraz Julia Rosłon.

W czasie przerwy można było wspomóc WOŚP wrzucając datki do skarbonek wolontariuszy Sebastiana Krupińskiego oraz Huberta Gruszkowskiego. Koordynatorem Orkiestry w naszej Szkole jest Pani Marzena Karwacka. Pod opieką Pani Joanny Kulasińskiej zorganizowana była kawiarenka, studio tatuażu oraz stoisko malowania twarzy. Wszystkie zyski z tego przedsięwzięcia przekazano do skarbonek WOŚP.

Po przewie uczniowie z klasy VIII i IIIg zaprezentowali walca wiedeńskiego. Zofia Ruszczyńska i Joanna Kulpanowska uświetniły ten występ pięknym wykonaniem piosenki Chrisitiny Perri „A Thousand Years”. Po zakończeniu tańca uczniowie otrzymali gromkie brawa od zachwyconej publiczności. Następnie klasa III zaprezentowała piosenkę „If you’re happy” oraz informacje o swoim daniu – tiramisu, zarówno w języku polskim jak i angielskim! Po tym występie zaprezentowały się Dominika Krupińska z klasy VI oraz Ola Steczka z klasy VA z własnym układem choreograficznym. Następnie wystąpiły członkinie Scholi porywająco wykonując utwór „Hallelujah” w wersji zespołu Pentatonix. Julia Matusiak z klasy IIIg pięknie wykonała utwór Eda Sheerana „Perfect”. Drugą część obchodów Dnia Języków Obcych zwieńczyło wspólne wykonanie przez wszystkie klasy układu choreograficznego do utworu ABBA „Dancing Queen”. Trzecią częścią było rozegranie meczy „Futsal Champion”.

Już tradycyjnie połączyliśmy obchody Dnia Języków Obcych z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cały rok ciężko pracujemy ucząc się języka angielskiego i niemieckiego, dlatego też taki specjalny dzień w kalendarzu Szkoły jest dla nas ważny.

Dzień Języków Obcych przygotowały: nauczycielka języka angielskiego Barbara Wojciechowska, nauczycielka języka niemieckiego Katarzyna Kamińska oraz nauczycielka języka angielskiego Magdalena Krępska.

Spotkanie „Czy warto uczyć się języków obcych?”

We wtorek 2 stycznia w Szkole w Bogatem odbyło się spotkanie klasy VIII i IIIg z absolwentkami szkoły, zatytułowane „Czy warto uczyć się języków obcych?” Miało ono na celu zmotywowanie uczniów do nauki języków, poszerzenie ich horyzontów, poznanie innych krajów i kultur, oraz pokazanie uczniom tego jak ważna w dzisiejszym świecie jest znajomość języków obcych. Kiedyś w Szkole w Bogatem uczyliśmy się języka rosyjskiego jako języka obcego od klasy IV. W chwili obecnej język angielski jest przedmiotem obowiązkowym już w przedszkolu, a język dodatkowy dochodzi w klasie VII.

 

Absolwentki, które odwiedziły naszą Szkołę na co dzień mieszkają zagranicą. Opowiadały o tym, kiedy zaczęły się uczyć angielskiego (początki z tatą, który sam nie mówił po angielsku, ale wiedział, że to ważny język i jego nauka powinna zacząć się jak najwcześniej, później zajęcia dodatkowe w Szkole w Bogatem w weekendy), rosyjskiego, niemieckiego, szwedzkiego, duńskiego oraz hiszpańskiego. Przybliżyły również uczniom kraje, w których mieszkają, ich kulturę oraz zwyczaje.

 

Pani Agnieszka Wojciechowska opowiedziała jak zaczęła swoją przygodę z językiem angielskim, najpierw w weekendy w Szkole z filologiem Panem Wojciechem Kulikiem, później już na szkolnych zajęciach obowiązkowych, następnie w szkole średniej i dalej poprzez studia filologiczne w Warszawie oraz wyjazd do Anglii. Pani Agnieszka mieszka w Londynie od 10 lat i tyle też czasu pracuje w National Health Service (NHS), odpowiedniku polskiego NFZ. W chwili obecnej pracuje jako kierownik programów i ustawodawca w angielskim Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiada za tworzenie przepisów i ustaw zdrowotnych. Wyjaśniła jak przebiegała jej kariera zawodowa, podkreślając, że biegła znajomość języka angielskiego była niezbędna i otworzyła jej wiele możliwości rozwoju. Wspomniała, że dzięki temu niedawno miała na przykład możliwość ukończyć studia magisterskie na prestiżowej uczelni Imperial College London, jednym z trzech najlepszych uniwersytetów w Europie. Pani Agnieszka opowiedziała też o tym, jak znajomość języka i mieszkanie w Londynie umożliwiło jej stworzenie dużego grona znajomych z najróżniejszych zakątków świata. Odpowiedziała też na pytania uczniów, między innymi te dotyczące kulinarnej strony życia w Wielkiej Brytanii.

 

Pani Katarzyna Wojciechowska opowiedziała uczniom jak znajomość języków obcych, w szczególności angielskiego, pomogła jej realizować marzenia o podróżowaniu. Dzięki znajomości angielskiego, którego zaczęła uczyć się jako języka dodatkowego w weekendy w Szkole w Bogatem, wyjechała do Stanów Zjednoczonych jako au pair i zdecydowała się tam zostać kilka lat. Dzięki pracy dla firmy kontraktowej realizującej zlecenia amerykańskiego rządu, miała możliwość pracować 5 sezonów na stacji badawczej McMurdo na Antarktydzie jako koordynator lotów. Pani Kasia pokazała uczniom  zdjęcia obrazujące jej doświadczenia z tego miejsca, opowiedziała o tym kontynencie oraz swoich obowiązkach i doświadczeniach. Jest jednym z nielicznych Polaków, którym udało sie dostać na Biegun Południowy. Udało jej się także kilkukrotnie odwiedzić wszystkie siedem kontynentów, zwiedzić pond sto krajów, poznać mnóstwo ciekawych osób, kultur i zwyczajów. W tej chwili Pani Kasia przebywa w Londynie, robiąc badania do swojej pracy magisterskiej. Jest studentką uniwersytetu Roskilde w Kopenhadze i biegle włada również językiem duńskim. Obecnie planuje kontynuację edukacji i podjęcie studiów doktoranckich. Uczniowie mieli dużo pytań również do pani Kasi.

 

Pani Anna Wojciechowska opowiedziała jak weekendowe zajęcia z języka angielskiego w Szkole w Bogatem ułatwiły jej jego dalszą naukę. Dzięki jego znajomości w czasie studiów wyjechała do Stanów Zjednoczonych oraz do Anglii na Isle of Wight w ramach programu dla studentów chcących zdobyć doświadczenie zawodowe. Następnie wzięła udział w programie Erasmus i spędziła dwa semestry na uniwersytecie Högskolan w Halmstad w Szwecji. Pani Ania zdecydowała się zostać w Szwecji, kontynuowała naukę oraz ukończyła kursy języka szwedzkiego. Po ukończeniu studiów, znajomość języka polskiego okazała się bardzo pomocna w zdobyciu pracy w międzynarodowej firmie, współpracującej również z klientami w naszym kraju. W chwili obecnej mieszka w Sztokholmie, pracuje w amerykańskiej firmie z branży IT i na co dzień używa języka angielskiego i szwedzkiego. Ma także możliwość pracy w siedzibie firmy w Londynie, więc ma okazję odwiedzać siostry Agnieszkę i Kasię nie tylko w czasie urlopów. Oczywiście i tu padły pytania ze strony uczniów, między innymi te dotyczące typowego jedzenia w Szwecji.

 

Najmłodszą prelegentką była Zoe, 2,5 letnia córeczka Pani Ani. Zoe aktywnie uczestniczyła w lekcji, na przykład bijąc brawo lub komentując niektóre wypowiedzi mamy i cioć. Na końcu popisała się znajomością polskiego, szwedzkiego, greckiego oraz umiejętnością nazywania kolorów w języku angielskim.

 

Spotkanie było naprawdę cenną lekcją dla naszych uczniów. Pokazało, że nieważne jest, czy pochodzi się z dużego miasta czy małej wioski. Każdy może realizować swoje marzenia, nawet te, które wydają się najbardziej nierealne. Wystarczy motywacja, determinacja, ciężka praca oraz otwartość na to, co świat ma nam do zaoferowania. Znajomość języków obcych jest jednym z ważniejszych czynników pomagających w realizacji marzeń i życiowych celów. Sentencja „GRANICE TWOJEGO JĘZYKA SĄ GRANICAMI TWOJEGO ŚWIATA” w języku polskim, angielskim i niemieckim wisząca w pracowni językowej nabrała dla naszych uczniów głębszego znaczenia. 

 

Absolwentki miały także możliwość zwiedzić Szkołę, zobaczyć jak bardzo zmieniła się na przestrzeni lat. Miały miejsce wzruszające spotkania po latach. Wszystkie przyznały, że dla Nauczycieli, a w szczególności Pań Wychowawczyń, czas się zatrzymał. Pani Ania, Kasia i  Agnieszka były bardzo pozytywnie zaskoczone naszą młodzieżą i ich ciekawością świata. Obiecały odwiedzić nas ponownie, aby spotkać się z uczniami młodszych klas.

 

Spotkanie zorganizowała nauczycielka języka angielskiego Barbara Wojciechowska, czwarta siostra, również absolwentka Szkoły w Bogatem J

No pictures in gallery
Idą Święta

Idą Święta

                Tradycją szkoły jest, że w ostatnim dniu nauki szkolnej przed feriami świątecznymi organizowana jest wigilia szkolna i wigilie klasowe. Jasełka szkolne przygotowały w tym roku szkolnym uczniowie klasy VIII i II gimnazjum pod kierunkiem pań: katechetki Joanny Kulasińskiej i polonistki Edyty Wilga i nauczycielki historii Teresy Pszczółkowskiej.

Wzruszająca opowieść o Narodzinach Jezusa niosła przesłanie, które wygasił jeden z aniołów: ,,I powiem wam, że choćby minęło i dwa tysiące lat i wiele, wiele więcej, to prawa o Jezusie przetrwa. Będziemy nieśli ją w naszych sercach, naszych myślach i w słowach naszych. I przekażemy ją swoim dzieciom, a one opowiedzą następnym pokoleniom i tak aż po wiek wieków. Chwała Panu Najwyższemu!’’

                Dyrektor Szkoły pan Piotr Sekuna złożył Wszystkim Obecnym i członkom ich rodzin życzenia bożonarodzeniowe.

                Udaliśmy się do klas na wspólne świętowanie. W wielu klasach odbyły się tradycyjne klasowe wigilie, w których uczestniczyli również rodzice. Wigilia Pracowników Szkoły odbyła się dzień wcześniej, w czwartek 20-go grudnia.

                Gośćmi byli ks. Proboszcz Cezary Olzacki i organista pan Zbigniew Olszak. Z radosną nowiną w sercu udaliśmy się na świąteczną przerwę.

Dla Biało - Czerwonej

Dla Biało - Czerwonej

Klasa III pod kierunkiem wychowawczyni pani Krystyny Sawickiej przygotowało widowisko z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

                Przedstawienie odbyło się z ,,małym poślizgiem’’ ze względu na choroby aktorów.

                Na widowni zgromadzili się rodzice uczniów klasy III szkoły podstawowej, dyrektor szkoły, pan Piotr Sekuna, uczniowie klas: I-II sp. wraz z wychowawcami.

                Elektryzujące wrażenie wywołała pantonima taniec białego orła, w którego wcieliła się Zosia Wdowińska. Symbolizował on Wolną Polskę.

                Zmiana muzyki i pojawienie się czarnych wron zaborców zmieniło charakter występu.

Całość występu kończy się radośnie. Orzeł odzyskuje Wolność! Uczniowie klasy trzeciej zachwycali publiczność tańcem i śpiewem.

                Układy taneczne do znanych patriotycznych pieśni wniosły duże urozmaicenie do przedstawienia.

                Radośnie, odważnie i dumnie trzecioklasiści uhonorowali obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, za co im z całego serca dziękujemy!

 • Latest images
   
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
   

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.