Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2059430
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1074
1229
9014
2037617
26260
55399
2059430

Your IP: 3.236.51.151
Server Time: 2021-10-16 17:46:27
>
No pictures in gallery
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

20 lutego 2020 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem wzięli udział w obchodach narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Główne uroczystości odbyły się przy pomniku ku czci poległych żołnierzy z Oddziału „Orzyc” w Gostkowie. Następnie poczty sztandarowe oraz wszyscy goście udali się do kościoła św. Anny w Bogatem, gdzie została odprawiona msza święta w intencji „Żołnierzy Niezłomnych”.

                Po mszy uczniowie naszej szkoły w pięknych słowach, przeplatanych motywami muzycznymi w wykonaniu scholi św. Anny przedstawili losy powojennych bohaterów. Scenariusz widowiska oparty był na wspomnieniach jednego z żołnierzy, który walkę z sowietyzacją Polski okupił  życiem.

                Uczniowie w przejmujący sposób przedstawili scenę przesłuchania żołnierza przez funkcjonariusza UB. Nie zabrakło również wzruszających wierszy np. „Ostatni list do Matki”, „Nie pytam, czy się bałeś …”, które nawiązywały tematycznie do tamtych wydarzeń. Nastrój tych czasów podkreślały także dekoracje. Na brzozowych krzyżach zawisły hasła: „Waleczni niezwyciężeni”, „Mieli zostać zapomniani”, „Bohaterowie z cienia”, „Oskarżeni o wierność i cnotę”.

                Cisza panująca wśród publiczności oraz oklaski po występie stały się dowodem na to, że udało nam się trafić do serc i wyobraźni widzów.

                Szczególne podziękowania należą się młodym artystom, bo to oni w znacznej części zbudowali klimat tego wydarzenia, przepełnionego wspaniałymi emocjami.

                Nad całością czuwał Dyrektor Szkoły Piotr Sekuna oraz nauczycielki Edyta Wilga i Teresa Pszczółkowska.

Samorząd Uczniowski dla Rodziców – Bal Karnawałowy

Samorząd Uczniowski dla Rodziców – Bal Karnawałowy

23 lutego w Szkole Podstawowej w Bogatem miał miejsce Bal Karnawałowy dla Rodziców. Wzięło w nim udział blisko 80 osób. Bal rozpoczął się walcem zaprezentowanym przez uczniów klasy VIII i III gimnazjum. Następnie zabrał głos Pan Dyrektor Piotr Sekuna i powitał wszystkich przybyłych. Przekazał wszystkim jaki cel przyświecał uczniom – okazanie wdzięczności swoim Rodzicom. Po przemówieniu goście zostali zaproszeni do sali, gdzie podano gorące dania. Serwowane były przez uczniów, którzy do godziny 3:00 rano, czyli do końca Balu, dbali o to, by nikomu niczego nie brakowało. Po pierwszym daniu, dzięki oprawie muzycznej zapewnionej przez Dawida z IIIg i Olę z klasy VIII, wszyscy bardzo szybko dali porwać się do tańca. Z biegiem czasu na parkiecie zintegrowały się trzy pokolenia, Seniorzy, Rodzice oraz uczniowie naszej Szkoły.

Nasi wodzireje, Dawid, Miłosz, Emilia oraz Ola, zapewnili gościom mnóstwo rozrywki dzięki rozmaitym grom i zabawom. Można było również zagłosować na Królową i Króla Balu. O północy ogłoszono wyniki: Pani Marta Ruszczyńska została Królową Balu, a Pan Radosław Biraga Królem Balu. Dokonano uroczystej koronacji oraz miał miejsce wspólny taniec pary królewskiej. Chętne osoby mogły za opłatą zamówić piosenkę z dedykacją, bądź samemu wykonać jakiś utwór w wersji karaoke. Aby zebrać fundusze na swoja działalność, Samorząd Uczniowski sprzedawał pyszne ciasta, co nadzorowała Ewa i Kacper z klasy VIII. Panowie mogli zakupić róże dla swoich towarzyszek, tym samym wspomagając SU. Uczniowie wykazali się dużą operatywnością, a nasi goście wielką hojnością i w czasie Balu zebraliśmy 1451,40zł!

Bal poprzedzony był spotkaniami przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, na których padło wiele świetnych pomysłów. Wszyscy z entuzjazmem i dużym poświęceniem podeszli do organizacji tego wydarzenia. Miały miejsce spotkania z Panem Dyrektorem, który bardzo wspierał nasz pomysł, oraz Radą Rodziców, gdzie przedstawiliśmy nasze pomysły oraz dostaliśmy cenne wskazówki w sprawie Balu.

W piątek przygotowywaliśmy dekoracje sal oraz nakrycia stołów. W sobotę już od 15:30 zabraliśmy się za obieranie 32 kilogramów ziemniaków potrzebnych do podania w czasie Balu. Cały czas mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie Mam. W niedzielę spotykaliśmy się żeby posprzątać i przygotować sale do poniedziałkowych zajęć.  

Szczególne podziękowania, w alfabetycznej kolejności, należą się następującym Mamom: Aleksandrze Biraga, Anecie Biraga, Wiolecie Chachulskiej, Annie Kulpanowskiej, Agnieszce Mocek, Katarzynie Olenckiej, Katarzynie Kopka, Marcie Ruszczyńskiej, Marioli Rutkowskiej, Beacie Sekuna, Mirosławie Ślaskiej, Iwonie Tycińskiej oraz Paniom Cecylii Kacprzak i Teresie Wojciechowskiej. Nad uczniami oraz organizacją Balu w roli opiekuna RSU czuwała Pani Barbara Wojciechowska.

Bal Karnawałowy okazał się sukcesem. Zarówno goście jak i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego stwierdzili, że takie imprezy mogłyby mieć miejsce częściej. Uczniowie pokazali, że współpracując i podchodząc do zadań z entuzjazmem oraz poświęceniem, jesteśmy w stanie osiągnąć wyznaczone cele. Nawet te, które na pierwszy rzut oka wydają się nieosiągalne. Cytując Miłosza z IIIg: „Nie myślałem, że to się uda, że będzie to tak wyglądać!”

Bal karnawałowy z książką 2019

Bal karnawałowy z książką 2019

 

Karnawał to okres zimowych bali, maskarad, pochodów i zabaw.

Dnia 20 lutego 2019r. po raz IV w naszej szkolnej świetlicy został zorganizowany bal maskowy. W tym roku motywem przewodnim były utwory Jana Brzechwy. Organizatorami balu były panie Agnieszka Jeznach i Teresa Pszczółkowska. Uczniowie klasy Vb na zajęciach świetlicowych samodzielnie wykonali karnawałowe maski, udekorowali świetlicę i przygotowali oprawę muzyczną balu.

Wspólna zabawa uczy i bawi. Bal w świetlicy stał się sposobem na rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów. W tańce wplecione zostały konkursy i zabawy:

- quiz ze znajomości wierszy i bajek Jana Brzechwy,

- konkurs na najciekawsze przebranie,

- zabawa „gorące krzesła”,

- wyścig zajączków.

Niewątpliwym hitem imprezy były utwory „Chocolate choco choco” oraz „Miłość w Zakopanem”. Wszyscy świetnie się bawili.

Zapraszamy za rok!

Walentynki 2019

Walentynki

14 lutego tradycyjnie obchodziliśmy w Szkole Dzień Świętego Walentego. Działała Poczta Walentynkowa, która rozdawała wcześniej przygotowane kartki. Doręczono nawet słodkości. Rekordowa ilość walentynek przypadła w klasie VI! Doręczycielkami były Natalia i Wiktoria z klasy IIIg.

W ciągu dnia Samorząd Uczniowski  zorganizował kawiarenkę. Z pomocą Pani Joanny Kulasińskiej udało nam się wyprzedać większość słodkości. Dlatego na kawiarenkę dyskotekową musieliśmy uzupełnić zapasy. Część dochodu przeznaczyliśmy na cele charytatywne, które na szczytny cel przekaże Pani Kulasińska.

O godzinie 16:00 rozpoczęła się dyskoteka Walentynowa. Uczniowie naszej Szkoły po raz kolejny pokazali, że potrafią w fajny sposób spędzić czas na wspólnej zabawie. Tańce trwały do samego końca, czyli godziny 20:00.

Kawiarenka po raz drugi tego dnia okazała się sukcesem: wyprzedało się wszystko! W jej organizację zaangażowani byli uczniowie z klasy Va i VIII. Chłopcy z klasy VIII i IIIg zadbali o oprawę techniczną dyskoteki.

Podziękowania od opiekuna RSU i całego Samorządu Uczniowskiego należą się nauczycielkom, które zgodziły się czuwać nad uczniami oraz przebiegiem imprezy: Pani Teresie Pszczółkowskiej, Pani Grażynie Florysiak oraz Pani Annie Mieliwodzkiej. Serdeczne podziękowania dla Mam, które również zgodziły się być opiekunami: Pani Ruszczyńskiej, Pani Biradze, Pani Głowackiej oraz Pani Bonisławskiej.    

No pictures in gallery
Choinka szkolna 26.01.2019

Choinka szkolna 26.01.2019

W sobotę 26 stycznia odbyła się Choinka ogólnoszkolna. Od wielu lat, tradycyjnie przed rozpoczęciem ferii zimowych, spotykamy się na imprezie choinkowej w pełnym składzie: Punkt Przedszkolny w Karwaczu, Dobrzankowie i Bogatem, oraz uczniowie z klas I-III w godzinach 10:00 – 14:00. Klasy IV – IIIg w godzinach 15:00 – 19:00. Jak zawsze najmłodszym licznie towarzyszyli rodzice. W klasach przygotowano poczęstunek.  Starsze klasy zdecydowały się na pizzę. Zabawa była przednia, a ten tradycyjny początek ferii długo wyczekiwany.

 • Latest images
   
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
  Uploaded: niedziela, 03, marzec 2019
   

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.