Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

1226348
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
208
1761
15151
1194302
26471
57042
1226348

Your IP: 34.229.119.29
Server Time: 2020-07-12 02:10:43
>

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

20 lutego 2020 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem wzięli udział w obchodach narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Główne uroczystości odbyły się przy pomniku ku czci poległych żołnierzy z Oddziału „Orzyc” w Gostkowie. Następnie poczty sztandarowe oraz wszyscy goście udali się do kościoła św. Anny w Bogatem, gdzie została odprawiona msza święta w intencji „Żołnierzy Niezłomnych”.

                Po mszy uczniowie naszej szkoły w pięknych słowach, przeplatanych motywami muzycznymi w wykonaniu scholi św. Anny przedstawili losy powojennych bohaterów. Scenariusz widowiska oparty był na wspomnieniach jednego z żołnierzy, który walkę z sowietyzacją Polski okupił  życiem.

                Uczniowie w przejmujący sposób przedstawili scenę przesłuchania żołnierza przez funkcjonariusza UB. Nie zabrakło również wzruszających wierszy np. „Ostatni list do Matki”, „Nie pytam, czy się bałeś …”, które nawiązywały tematycznie do tamtych wydarzeń. Nastrój tych czasów podkreślały także dekoracje. Na brzozowych krzyżach zawisły hasła: „Waleczni niezwyciężeni”, „Mieli zostać zapomniani”, „Bohaterowie z cienia”, „Oskarżeni o wierność i cnotę”.

                Cisza panująca wśród publiczności oraz oklaski po występie stały się dowodem na to, że udało nam się trafić do serc i wyobraźni widzów.

                Szczególne podziękowania należą się młodym artystom, bo to oni w znacznej części zbudowali klimat tego wydarzenia, przepełnionego wspaniałymi emocjami.

                Nad całością czuwał Dyrektor Szkoły Piotr Sekuna oraz nauczycielki Edyta Wilga i Teresa Pszczółkowska.

No images in gallery

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.