Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2074542
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1202
2632
3834
2059826
41372
55399
2074542

Your IP: 3.236.253.192
Server Time: 2021-10-25 23:33:18
>

Samorząd Uczniowski dla Rodziców – Bal Karnawałowy

23 lutego w Szkole Podstawowej w Bogatem miał miejsce Bal Karnawałowy dla Rodziców. Wzięło w nim udział blisko 80 osób. Bal rozpoczął się walcem zaprezentowanym przez uczniów klasy VIII i III gimnazjum. Następnie zabrał głos Pan Dyrektor Piotr Sekuna i powitał wszystkich przybyłych. Przekazał wszystkim jaki cel przyświecał uczniom – okazanie wdzięczności swoim Rodzicom. Po przemówieniu goście zostali zaproszeni do sali, gdzie podano gorące dania. Serwowane były przez uczniów, którzy do godziny 3:00 rano, czyli do końca Balu, dbali o to, by nikomu niczego nie brakowało. Po pierwszym daniu, dzięki oprawie muzycznej zapewnionej przez Dawida z IIIg i Olę z klasy VIII, wszyscy bardzo szybko dali porwać się do tańca. Z biegiem czasu na parkiecie zintegrowały się trzy pokolenia, Seniorzy, Rodzice oraz uczniowie naszej Szkoły.

Nasi wodzireje, Dawid, Miłosz, Emilia oraz Ola, zapewnili gościom mnóstwo rozrywki dzięki rozmaitym grom i zabawom. Można było również zagłosować na Królową i Króla Balu. O północy ogłoszono wyniki: Pani Marta Ruszczyńska została Królową Balu, a Pan Radosław Biraga Królem Balu. Dokonano uroczystej koronacji oraz miał miejsce wspólny taniec pary królewskiej. Chętne osoby mogły za opłatą zamówić piosenkę z dedykacją, bądź samemu wykonać jakiś utwór w wersji karaoke. Aby zebrać fundusze na swoja działalność, Samorząd Uczniowski sprzedawał pyszne ciasta, co nadzorowała Ewa i Kacper z klasy VIII. Panowie mogli zakupić róże dla swoich towarzyszek, tym samym wspomagając SU. Uczniowie wykazali się dużą operatywnością, a nasi goście wielką hojnością i w czasie Balu zebraliśmy 1451,40zł!

Bal poprzedzony był spotkaniami przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, na których padło wiele świetnych pomysłów. Wszyscy z entuzjazmem i dużym poświęceniem podeszli do organizacji tego wydarzenia. Miały miejsce spotkania z Panem Dyrektorem, który bardzo wspierał nasz pomysł, oraz Radą Rodziców, gdzie przedstawiliśmy nasze pomysły oraz dostaliśmy cenne wskazówki w sprawie Balu.

W piątek przygotowywaliśmy dekoracje sal oraz nakrycia stołów. W sobotę już od 15:30 zabraliśmy się za obieranie 32 kilogramów ziemniaków potrzebnych do podania w czasie Balu. Cały czas mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie Mam. W niedzielę spotykaliśmy się żeby posprzątać i przygotować sale do poniedziałkowych zajęć.  

Szczególne podziękowania, w alfabetycznej kolejności, należą się następującym Mamom: Aleksandrze Biraga, Anecie Biraga, Wiolecie Chachulskiej, Annie Kulpanowskiej, Agnieszce Mocek, Katarzynie Olenckiej, Katarzynie Kopka, Marcie Ruszczyńskiej, Marioli Rutkowskiej, Beacie Sekuna, Mirosławie Ślaskiej, Iwonie Tycińskiej oraz Paniom Cecylii Kacprzak i Teresie Wojciechowskiej. Nad uczniami oraz organizacją Balu w roli opiekuna RSU czuwała Pani Barbara Wojciechowska.

Bal Karnawałowy okazał się sukcesem. Zarówno goście jak i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego stwierdzili, że takie imprezy mogłyby mieć miejsce częściej. Uczniowie pokazali, że współpracując i podchodząc do zadań z entuzjazmem oraz poświęceniem, jesteśmy w stanie osiągnąć wyznaczone cele. Nawet te, które na pierwszy rzut oka wydają się nieosiągalne. Cytując Miłosza z IIIg: „Nie myślałem, że to się uda, że będzie to tak wyglądać!”


Copyright © 2021 High School Rights Reserved.