Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

1660329
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
434
2390
7262
1642357
5887
45893
1660329

Your IP: 3.239.33.139
Server Time: 2021-03-04 06:36:12
>

Spotkanie z Misjonarzem

                Miesiąc październik został ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka miesiącem modlitw za misje. Z tej okazji 31 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem odbyło się spotkanie z Ojcem Pasjonistą Wiesławem Wiśniewskim  - proboszczem parafii Św. Stanisława Kostki w Przasnyszu.

                Dyrektor szkoły pan Piotr Sekuna serdecznie przywitał gościa. Ks. Ojciec Wiesław Wiśniewski zanim rozpoczął opowieść o misji, która prowadził w Afryce, w Zairze przypomniał, że „… Kościół od samego początku istnienia ma charakter misyjny. Sam Jezus Chrystus jest pierwszym misjonarzem. Misje mają dwa filary. Pierwszym są wszyscy ludzie, którzy należą do wspólnoty kościoła. A drugi to osoby powołane przez Boga w sposób szczególny. Opuszczają oni swoje dotychczasowe życie i udają się na krańce świata, aby nieść Słowo Boże”. Do tej grupy należy również nasz gość, ojciec Wiesław Wiśniewski.

                W barwny sposób opowiadał o swojej pracy w Centrum Misyjnym i licznych wioskach Zairu. Wspomnienia udokumentowane były jednoczesnym pokazem slajdów. Zebrani z ciekawością wysłuchali historii z życia codziennego misjonarzy. Poznali też styl życia, pracy, nauki i modlitwy w wioskach Zairu. Co i rusz ksiądz wzbogacał swoje opowiadanie o liczne ciekawostki np. że całe życie Afryki toczy się na zewnątrz domów, gdyż te służą jedynie do noclegów i dają mieszkańcom schronienie przed ulewami.

                Bardzo dziękujemy ojcu Wiesławowi Wiśniewskiemu za przybliżenie nam tematyki misyjnej. Była to bardzo cenna lekcja religii i „człowieczeństwa”.

Mijonarz
Mijonarz
Mijonarz
Mijonarz
Mijonarz
Mijonarz
 
 
Powered by Phoca Gallery

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.