Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2074517
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1177
2632
3809
2059826
41347
55399
2074517

Your IP: 3.236.253.192
Server Time: 2021-10-25 23:21:23
>

Bogate , 02.04.2021

 

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice! Kochane Koleżanki i Koledzy oraz wszyscy pracownicy i przyjaciele szkoły w Bogatem!

Kolejne Wielkie Święta, kolejny wielki zawód – bo przecież miało się już skończyć i kolejna dawka niepewności, co będzie dalej. Trudno w tej sytuacji zachować zdrowie fizyczne, ale, co równie ważne, zdrowie psychiczne i równowagę emocjonalną. Wszyscy – od najmłodszych do najstarszych – przeżywamy te same problemy. Brak lub ograniczenie kontaktów ze światem – przyjaciółmi, szkołą, Kościołem – jest sytuacją sprzeczną z naturą człowieka, który jest istotą społeczną. Kolejne rekordy zakażeń, lęk przed chorobą własną i bliskich, niepewność jutra, to kolejne sytuacje sprzeczne, tym razem, z podstawowym Naszym prawem, jakim jest bycie bezpiecznym. Celowo nie dotykam problemów związanych z nauką i wychowaniem, bo to temat rzeka i do tego bardzo nieświąteczny.

Po co ja to wszystko piszę? Każdy zapewne to doskonale wie i przeżywa na swój sposób. Otóż dzisiaj Wielki Piątek, droga krzyżowa i męka Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie sposób nie zauważyć, że straszna choroba nękająca znanych Nam lub nieznanych ludzi, to ich indywidualna droga krzyżowa, ich osobista męka i czasem… śmierć. Nie dopuść Dobry Boże, aby stała się ona i Naszym udziałem!

Ja jednak chciałbym, aby najmocniej, jak to możliwe, wybrzmiała prawda, że po Wielkim Piątku następuje Wielka Niedziela – Największy, Najważniejszy i Najjaśniejszy Dzień w historii świata. Wielka Niedziela przesłania smutek Wielkiego Piątku swoją radością, miłością i blaskiem .

Życzę Wam Wszystkim – miejcie nadzieję, że przyjdzie niedługo czas, który zdrowiem, radością i dobrym humorem przesłoni i oddali w zapomnienie czas trudny, niebezpieczny i smutny.

Dzielcie się tą nadzieją z bliskimi, przyjaciółmi, chorymi, strapionymi i wszystkimi, których spotkacie na Swojej drodze.

 

Pozostaję z Wielkanocną Nadzieją – Piotr Sekuna
Źyczenia wielkanocne 2021
 
 
Powered by Phoca Gallery

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.