Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

1660344
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
449
2390
7277
1642357
5902
45893
1660344

Your IP: 3.239.33.139
Server Time: 2021-03-04 07:01:44
>

Konkurs historyczno-plastyczny „Bitwa Warszawska 1920 dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego włączyła się  w obchody  100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.  Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział  konkursie  historyczno – plastycznym  dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego.

Konkurs zorganizowało  Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.

Mimo trudności związanych z pandemią i przejściem na naukę zdalną kolejny konkurs OBEN IPN w Warszawie spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Na konkurs nadesłano 81 prac plastycznych, a uczestników konkursu było ponad 100, ponieważ wiele prac powstawało w zespołach 2-3 osobowych.

Uczennice Wiktoria Konieckowicz  z klasy V (tytuł pracy „Bitwa Warszawska”) i Nela Pawłowska  z klasy VII a ( tytuł pracy „Cud nad Wisłą”0 zgodnie z regulaminem wykonały prace  w formie kolażu.  Prace powstawały pod kierunkiem nauczyciela plastyki i rodziców.

Organizatorzy konkursu docenili ogromne zaangażowanie opiekunów oraz niebywałą inwencję twórczą, pomysłowość i talent uczestników.

Komisja konkursowa powołana przez naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Warszawie przyznała nagrody i wyróżnienia

 W kategorii drugiej prace uczniów klas VII-VIII: Nela  Pawłowska zdobyła II miejsce  - gratulujemy sukcesu !

Organizatorzy konkursu skierowali do uczestników słowa :

 „ …Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie - ogromne zaangażowanie i pokonywanie trudności związanych z obostrzeniami. Wyrażamy swoje uznanie dla pracy nauczycieli i rodziców w inspirowaniu i rozwijaniu talentu oraz zainteresowania dzieci i młodzieży historią. Jesteśmy pod wrażeniem wykonanej przez Was pracy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki. Ze zwycięzcami skontaktujemy się w sprawie odbioru nagród rzeczowych. Z powodów epidemicznych zaplanowany na listopad uroczysty finał i wystawa prac w Przystanku Historia nie odbędą się. Spotkamy się na finale zorganizowanym on-line, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania wykonanych prac i porozmawianiu o nich. Informacje o spotkaniu planowanym na platformie Teams prześlemy do uczestników, pojawią się też na naszej stronie internetowej.”

Konkursu historyczno-plastycznego „Bitwa Warszawska 1920 dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego
Konkursu historyczno-plastycznego „Bitwa Warszawska 1920 dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego
 
 
Powered by Phoca Gallery

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.