Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2074603
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
3
1260
3895
2059826
41433
55399
2074603

Your IP: 3.236.253.192
Server Time: 2021-10-26 00:01:05
>

Konkurs historyczno-plastyczny „Bitwa Warszawska 1920 dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego włączyła się  w obchody  100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.  Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział  konkursie  historyczno – plastycznym  dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego.

Konkurs zorganizowało  Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie.

Mimo trudności związanych z pandemią i przejściem na naukę zdalną kolejny konkurs OBEN IPN w Warszawie spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Na konkurs nadesłano 81 prac plastycznych, a uczestników konkursu było ponad 100, ponieważ wiele prac powstawało w zespołach 2-3 osobowych.

Uczennice Wiktoria Konieckowicz  z klasy V (tytuł pracy „Bitwa Warszawska”) i Nela Pawłowska  z klasy VII a ( tytuł pracy „Cud nad Wisłą”0 zgodnie z regulaminem wykonały prace  w formie kolażu.  Prace powstawały pod kierunkiem nauczyciela plastyki i rodziców.

Organizatorzy konkursu docenili ogromne zaangażowanie opiekunów oraz niebywałą inwencję twórczą, pomysłowość i talent uczestników.

Komisja konkursowa powołana przez naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Warszawie przyznała nagrody i wyróżnienia

 W kategorii drugiej prace uczniów klas VII-VIII: Nela  Pawłowska zdobyła II miejsce  - gratulujemy sukcesu !

Organizatorzy konkursu skierowali do uczestników słowa :

 „ …Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie - ogromne zaangażowanie i pokonywanie trudności związanych z obostrzeniami. Wyrażamy swoje uznanie dla pracy nauczycieli i rodziców w inspirowaniu i rozwijaniu talentu oraz zainteresowania dzieci i młodzieży historią. Jesteśmy pod wrażeniem wykonanej przez Was pracy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki. Ze zwycięzcami skontaktujemy się w sprawie odbioru nagród rzeczowych. Z powodów epidemicznych zaplanowany na listopad uroczysty finał i wystawa prac w Przystanku Historia nie odbędą się. Spotkamy się na finale zorganizowanym on-line, gdzie uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania wykonanych prac i porozmawianiu o nich. Informacje o spotkaniu planowanym na platformie Teams prześlemy do uczestników, pojawią się też na naszej stronie internetowej.”

Konkursu historyczno-plastycznego „Bitwa Warszawska 1920 dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego
Konkursu historyczno-plastycznego „Bitwa Warszawska 1920 dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego
 
 
Powered by Phoca Gallery

Copyright © 2021 High School Rights Reserved.