Back To Top

foto1foto2foto3foto4foto5
Time school Time schoolTime schoolTime schoolTime schoolTime school

Zegar

Licznik

2074410
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1070
2632
3702
2059826
41240
55399
2074410

Your IP: 3.236.253.192
Server Time: 2021-10-25 22:33:45
>

1957/1958. Nowi nauczyciele:

 • Czesława Morawska - uczyła do emerytury
 • Wanda Teodozja Kornacka, z męża Kacprzak - uczyła do emerytury
 • Teresa Śledzińska - w Fijałkowie na zastępstwie

Na skrzyżowaniu drogi do Wielodroża powstaje zieleniec. Umieszczono w nim płytę z nazwiskami naszych wiejskich bohaterów - ofiar z czasów okupacji. Zieleńcem przez lata opiekowała się szkoła.


1958/1959. Nowi nauczyciele:

 • Florentyna Zabielska, późniejszy wizytator - metodyk wychowania obronnego w Kuratorium w Ciechanowie, uczyła l rok

Nowym przewodniczącym Gromadzkiej Rady Narodowej w Bogatem zostaje Wacław Walerysiak. Pracę w Przedszkolu w Bogatem podjęła Zofia Tycińska i pracowała tu do emerytury, około 25 lat. 4 sierpnia 1958 roku wydano okólnik w sprawie przestrzegania zasad świeckości szkoły, to kolejny akt laicyzacji szkoły polskiej. Sprawa ta została uregulowana w 1956 roku na podstawie porozumienia Komisji Wspólnej przedstawicieli Rządu i Episkopatu. Katecheta nie jest członkiem Rady Pedagogicznej, a stopnie z religii nie mogą być wystawiane w dziennikach lekcyjnych. W szkole zostały zdjęte krzyże, celowo po malowaniu klas nie powieszone.

1959/1960. Nowi nauczyciele:

 • Teresa Kołakowska, uczyła l rok
 • Tadeusz Stusiński, uczył l rok
 • Janina Siemborska, z męŻa Furczak - w Nowym Heleno wie, uczyła tam 19 lat oraz 2 lata w Bogatem

Zostały rozwiązane ośrodki doskonalenia kadr oświatowych, a na ich miejsce powołano ośrodki metodyczne. Dzięki staraniom Koła Gospodyń Wiejskich, a w szczególności Heleny Wojciechowskiej, poprzez Wydział Zdrowia, sprowadzono do Bogatego ambulans dentystyczny. Lokalu użyczył pan Marian Szczyglak.


1960/1961. Nowi nauczyciele:

 • Jadwiga Walewska, uczyła do emerytury - 41 lat
 • Maria Antosz, uczyła 3 lata

Parafię w Bogatem obejmuje Ksiądz Stefan Zalewski - religii uczy w tak zwanej organistówce i punktach katechetycznych. Nowe zarządzenie Ministra Oświaty rozwiązuje Komitety Rodzicielskie w dotychczasowym kształcie. Podstawową komórką Komitetu Rodzicielskiego jest Klasowa Rada Rodziców, złożona z trzech osób wybranych jawnie oraz wychowawcy. Komitet wybiera się na dwa lata, tworzą go przedstawiciele klasowych Rad Rodziców, kierownik szkoły, przedstawiciel Rady Pedagogicznej. Komitet Rodzicielski musi mieć swój plan.1961/1962.

Ministerstwo Oświaty wydało zarządzenie o nauczaniu zasad ruchu drogowego. Szkoła współpracuje z organizacjami działającymi na terenie wsi, m.in. z Kołem Gospodyń Wiejskich, członkinie uczestniczą w uroczystościach szkolnych.


1962/1963. Nowi nauczyciele:

 • Stanisław Laskowski, uczył do emerytury i 3 lata jako emeryt

Kierownik szkoły stara się, aby zatrudniani przez niego nauczyciele byli przygotowani pod względem metodycznym do nauczania poszczególnych przedmiotów.


1963/1964. Nowi nauczyciele:

 • Marek Zabielski, uczył 9 lat
 • Janina Zegler, uczyła 3 lata

Ruszyła praca w harcerstwie. Nowa nauczycielka, pani Janina Zegler zorganizowała drużyny zuchowe i harcerskie. Organizowała z nimi obozy i biwaki, uroczystości szkolne, współpracowała ze środowiskiem. Ta forma pracy bardzo podobała się uczniom. Zaangażowanie pani Zegler, jako instruktorki harcerskiej, było widoczne na każdym kroku, a dzieci z ogromną chęcią uczestniczyły we wszystkich organizowanych przez nią zajęciach. Do klasy piątej wprowadzony został nowy program nauczania w ramach reformy szkoły ośmioletniej, a wraz z nim podręczniki.

1964/1965. Nowi nauczyciele:

 • Leona Komoszewska - uczyła do emerytury - 38 lat
 • Jadwiga Zawieska, uczyła do emerytury 30 lat

Kontynuowano przygotowania do wprowadzenia nauczania w szkole ośmioletniej. Nowy program wszedł do klasy szóstej, wraz z podręcznikami. Na sierpniowych konferencjach przedmiotowych omawiano sposoby jego realizacji.


1965/1966.

Wprowadzono nowy program do klasy siódmej, w perspektywie szkoły ośmioklasowej. Uczniowie, którzy dalszą naukę wiązali ze szkolnictwem zawodowym, mogli po ukończeniu klasy siódmej odejść do tych szkół. Pozostali uczniowie będą kontynuować w przyszłym roku naukę w klasie ósmej.


Copyright © 2021 High School Rights Reserved.